CiST helpt scholen met de deelname aan de programmalijnen en ook bij de afname van andere culturele activiteiten. Hiervoor kun je altijd contact met ons opnemen, maar je kunt je ook laten inspireren door de ontmoetingspagina met onze aanbieders.
Leerlingen bezoeken een theatervoorstelling in een van de zalen van Schouwburg Concertzaal Tilburg of in De Nieuwe Vorst. Na de voorstelling volgt een betekenisvolle verwerking. Via deze lijn wil CiST kunstenaars uit de stad positioneren ten aanzien van cultuureducatie.
Het vergroten van kennis ten aanzien van visieontwikkeling op cultuureducatie en verdiepingsonderwerpen aansluitend bij de twee hoofddoelen van CMK. Curriculumvernieuwing en kansengelijkheid.
De cultuurcoach maakt de culturele verbinding van de school naar de wijk. De cultuurcoach maakt activiteitenplannen m.b.t. talentontwikkeling in de wijk en legt de verbinding tussen de binnenschool en de buitenschool.
CiST Stimuleert de culturele talentontwikkeling in het VO middels vier grote projecten. Junior Stadsdichter, Young Classical Talent Award, Tilburg’s got Talent en Tilburg Beeldend Talent.
Stimuleren van inhoudelijke processen rondom cultuureducatie op alle deelnemende scholen.
CiST werkt vanuit de vraag van de school en de gesignaleerde onderwijsontwikkeling. Om de vraag met betrekking tot cultuureducatie en de onderwijsontwikkelingen in beeld te houden voeren we gesprekken met leerkrachten, interne cultuurcoördinatoren, directies en schoolbesturen.
© 2022 CiST Talentontwikkeling & Cultuureducatie Tilburg / Carré 32-38, 5017 JE, Tilburg / info@cist.nl